eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimÖzet


YEREL YÖNETİMLERDE STRATEJİK PLANLARDAKİ DEĞİŞİMİN KAYNAKLAR AÇISINDAN İNCELENMESİ: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖRNEĞİ
Bu çalışmanın amacı yerel yönetimlerde stratejik planlama dönemleri arasındaki değişimlerin kaynaklara dayalı nedenlerini ortaya çıkartmaktır. Araştırma soruları Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2007-2011 dönemi,2010-2014 dönemi ve 2015-2019 döneminde hazırlanan üç farklı stratejik planın doküman analizi ile sorgulanmıştır. Ayrıca toplanan veriler Antalya Büyükşehir Belediyesinde stratejik planlama sürecinde yer alan uzman bir yönetici ile yapılan görüşme ile desteklenmiştir. Bulgular ilk planlama döneminden son planlama dönemine kadar geçen sürede genel yönetim hizmetleri, mali hizmetler, kültür, turizm, spor ve eğitim hizmetleri, yatırım ve çevre koruma hizmetleri ve sosyal hizmetlerde belirtilen zayıf yönlerin %76 oranında iyileştirildiğine ve kaynaklarda önemli ölçüde çeşitlilik yaratıldığına işaret etmiştir.

Anahtar Kelimeler
Yerel Yönetim, Stratejik Planlama, Kaynak, Kaynaklara Dayalı Yaklaşım,

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Dergimizin ICOAEF Özel sayısı yayımlanmıştır.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir. 

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri