eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimÖzet


LİSANS ÖĞRENCİLERİN İNGİLİZ DİLİ YAZIMINDA BİRLEŞİK ZARF KULLANIMLARIN GELİŞTİRİLMESİ
Öğrenciler, farklı etkinliklerle yazma becerilerini geliştirme gayreti içerisindeler ve eğitmenler de öğrencilerinin bu gayretlerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olmak için oldukça fazla vakit ayırmaktalar. Oysaki yazma becerisi bir bütün olarak geliştirilebilir bir bec eri olmaktan çok kısım kısım geliştirilmelidir. Geliştirilmesi gereken bu kısımlarda bir tanesi İngilizce yazımda birleşik zarflardır. Bu zarfların doğru bir şekilde kullanılması yazı akıcılığını arttırırken herhangi bir yanlış kullanım okuma akıcılığına zarar verecektir. Bundan dolayı, birleşik zarfların bir metin içerisindeki görevi hafife alınmamalıdır. Bu doğrultuda, mevcut çalışmanın amacı öğrenci ve eğitmenlerin birleşik zarf ve yazım kalitesi arasındaki farkındalığını oluşturmak, öğrencilerin İngilizcede birleşik zarf kullanımlarını geliştirmelerini sağlamak, bu zarfların hatalı kullanımları üzerine bazı açıklamalarda bulunmak ve son olarak öğrencilerin kullanabilecekleri bir birleşik zarf listesi oluşturmak olarak sıralanabilir. Çalışmanın verisini bir Tercümanlık bölümünde okuyan 30 öğrenciden toplanan çeşitli etkinlikler oluşturmaktadır. Bu çalışma iki sonuca ulaşmıştır. Bunlardan ilki, öğrencilerin birleşik zarfları kullanırken noktalama işaretlerini doğru kullanamadıkları, ikincisi ise öğrencilerin İngilizce birleşik zarflarını tam olarak bilmedikleridir. Bu çalışma eğitmenlerin eğitim müfredatlarında birleşik zarflar için ayrı bir yer ayırmanın faydalı olacağı sonucuna ulaşmıştır.

Anahtar Kelimeler
Birleşik Zarflar, Yazma, Öğrenci, İngilizce, Bağlaçlar.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Yaz sayımız için makale kabulü sona ermiştir.22.04.2020 itibariyle gönderilen makaleler güz sayımız için kabul edilecektir.

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin "Hakkımızda" menüsünü inceledikten sonra makalelerinizi dergi sistemine yüklemenizi rica ediyoruz. 

  Dergimize gönderilen çalışmalarda TR Dizin Başvuru Koşulları ve Dergi Değerlendirme Kriterleri gereğince araştırma etiğine yönelik neler yapıldığı ve araştırmanın hangi etik kriterler dikkate alınarak hazırlandığı açıklanmalıdır. Ayrıca araştırmaların niteliğine göre etik kurul belgesi veya uygulama izni makalenin ekinde verilmelidir. Dergimizin 2020 yılı ikinci sayısı itibariyle bütün çalışmalar için bu kurallar işletilecektir.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir ve makalenin tamamının ayrıntılı raporu gerekmektedir.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri