eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimÖzet


Pazarlama Stratejilerinde Yapay Zekanin Yeri ve Geleceği
Gelişen ve hızlı değişen teknoloji ile birlikte tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına pazarlama stratejileride zorunlu olarak değişmiştir. Bu değişen sisteme işletmelerin hızlıca ayak uydurmaması onları çarkın dışına atmaktadır. Tüketimin asla bitmediği günlük yaşamda pazarlama stratejileride çok çabuk tüketilmektedir. Çağlara göre ismi değişmekte ama asıl amaç hep daha fazla karlılık olmaktadır. Satış ve pazarlama artık dijitalleşmiş, sanal ortamlarda alışveriş yaygınlaşmıştır. Çoğu müşteri hizmetleri Chatbotlar tarafından yerine getirilmektedir. Siri’den artırılmış gerçeklik uygulamasına kadar her biri hayatımızın içindedir. Bu akıllı sistemler 1970’lere kadar dayanmaktadır. Peki son yılların gözdesi, sağlıktan savunmaya kadar hemen hemen her sektörde yerini alan yapay zeka ve akıllı robotlar pazarlamanın neresindedir? Bu sorunun cevabı yeni yeni araştırılmaya başlanmış olsada yakın geleceğin en önemli konularından olacağını tahmin etmek zor değil. İşte tamda bu sorunun cevabı bu çalışmada aranmakta, yapay zekanın pazarlama stratejilerindeki yeri ve geleceğine değinilmiştir. Ayrıca çalışmanın akademik dünyaya katkıda bulunmasının yanı sıra yapay zeka çalışmalarınada yararlı olacaği düşünülmektedir

Anahtar Kelimeler
Pazarlama, Yapay Zeka, Robot, Büyük Veri, Makinelerin Öğrenimi.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin 87. sayısı yayımlanmıştır. 

  Dergimizin 88. sayısı (güz sayısı) için makale kabulu sona ermiştir. 89. sayımız (2022 kış sayısı) için makale kabul edilmektedir. 

   Dergimiz 2021 yılı itibariyle derleme çalışmaları kabul etmemektedir. 

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin "Hakkımızda" menüsünü inceledikten sonra makalelerinizi dergi sistemine yüklemenizi rica ediyoruz. 

  Dergimize gönderilen çalışmalarda TR Dizin Başvuru Koşulları ve Dergi Değerlendirme Kriterleri gereğince araştırma etiğine yönelik neler yapıldığı ve araştırmanın hangi etik kriterler dikkate alınarak hazırlandığı açıklanmalıdır. Ayrıca araştırmaların niteliğine göre etik kurul belgesi veya uygulama izni makalenin ekinde verilmelidir. Dergimizin 2020 yılı ikinci sayısı itibariyle bütün çalışmalar için bu kurallar işletilecektir.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir ve makalenin tamamının ayrıntılı raporu gerekmektedir.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri