eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimÖzet


TÜRKİYE’DE GİTAR ALANINDA YAYINLANMIŞ MAKALELERİN ANALİZİ
Karma desen yöntemlerinden “Keşfedici Sıralı Karma Yöntem” deseninden yararlanılarak hazırlanmış olan bu makalenin amacı; Türkiye’de gitar alanında yayınlanmış olan makalelerin mevcut durumunu ortaya koymaktır. Araştırmanın evrenini Türkiye’de gitar alanında yayınlanmış olan makalelerin tümü, örneklemini ise Dergi Park ve SOBİAD veri tabanında yer alan gitar makaleleri oluşturmaktadır. Bu kapsamda anılan veri tabanlarındaki gitar makaleleri taranmış ve örneklemi oluşturan 85 makaleye erişim sağlanmıştır. Belirlenen makaleler; yazar sayısı, yayın yılı, yayınlandığı dergi, araştırma konusu, araştırma yöntemi, araştırma türü, veri toplama araçları, yayınlandığı alan ve yayın dili olmak üzere 9 kriter dahilinde analiz edilmiştir. Kriterler belirlenirken literatür taraması yapılmış ve 3 alan uzmanının görüşü alınmıştır. Araştırma verileri doküman incelemesi yoluyla toplanmıştır. Bu amaç doğrultusunda örneklemi oluşturan makaleler, belirtilen kriterlere göre incelenmiş ve incelenen kriterler tablo haline getirilmiştir. İlgili kriterlerin frekans dağılımı ve yüzdeleri verilerek hazırlanan tablolar yorumlanıp, araştırmanın sonuçlarına ulaşılmış ve alana katkı sağlayacak birtakım öneriler sunulmuştur.

Anahtar Kelimeler
Gitar, Gitar Eğitimi, Gitar Makaleleri, Gitar Literatürü, Doküman İncelemesi.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin 87. sayısı yayımlanmıştır. 

  Dergimizin 88. sayısı (güz sayısı) için makale kabulu sona ermiştir. 89. sayımız (2022 kış sayısı) için makale kabul edilmektedir. 

   Dergimiz 2021 yılı itibariyle derleme çalışmaları kabul etmemektedir. 

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin "Hakkımızda" menüsünü inceledikten sonra makalelerinizi dergi sistemine yüklemenizi rica ediyoruz. 

  Dergimize gönderilen çalışmalarda TR Dizin Başvuru Koşulları ve Dergi Değerlendirme Kriterleri gereğince araştırma etiğine yönelik neler yapıldığı ve araştırmanın hangi etik kriterler dikkate alınarak hazırlandığı açıklanmalıdır. Ayrıca araştırmaların niteliğine göre etik kurul belgesi veya uygulama izni makalenin ekinde verilmelidir. Dergimizin 2020 yılı ikinci sayısı itibariyle bütün çalışmalar için bu kurallar işletilecektir.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir ve makalenin tamamının ayrıntılı raporu gerekmektedir.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri