eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimÖzet


SINIF ÖĞRETMENİ ADAYLARININ TÜRK KİMLİĞİ, DOST VE DÜŞMAN ÜLKE ALGILARI
Bu çalışmanın amacı sınıf öğretmen adaylarının kimlik ve geçmiş algılarının tespitine yönelik olmuştur. Çalışma 2012-2013 öğretim yılının ikinci döneminde Kafkas Üniversitesinde gerçekleştirilmiştir. Çalışmaya sınıf öğretmenliği anabilim dalında öğrenim görmekte olan birinci ve dördüncü sınıf öğretmen adayları katılmıştır. Çalışmanın yöntemi nitel bir araştırmadır. Bu amaçla öğretmen adaylarına yedi açık uçlu soru sorularak cevap yazmaları istenmiştir. Araştırmanın sonuçları değerlendirildiğinde öğretmen adayları Türk kimliğini geniş bir yelpazede tanımlamıştır. Öğretmen adaylarının geçmiş algısında Osmanlı Devleti en fazla olumlu imajla yer almıştır. Bunun yanında öğretmen adayları bir toplumda beraber yaşamada değerlerin önemine vurgu yapmıştır. Öğretmen adayları Türkiye için tehlikeli devlet olarak en fazla oranda Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail’i seçerken Türkiye’ye dost devlet olarak ise Azerbaycan’ı seçmiştir.

Anahtar Kelimeler
Tarih eğitimi, kimlik, geçmiş, dost, düşman

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Dergimizin 78. sayısı yayımlanmıştır.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir. 

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri