eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimİMAM HATİPLİSELERİNDE HİTABET VE MESLEKİ UYGULAMA DERSİ ÖĞRETİMİ VE MESLEKİ UYGULAMALAR
(Professional Practıce and Rhetoric Courses Teaching and Professional Practices in Imam Hatip High Schools )

Yazar : Ömer DEMİR    
Türü : Telif
Baskı Yılı : 17
Sayı : 57
Sayfa : 503-524
Dergiye Geliş Tarihi : 19.09.2013
Yayımlanma Tarihi : 2013


Özet
İmam -Hatip Liseleri, öğretim programında bulunan meslek dersleri, genel kültür dersleri ve seçmeli dersler ile hem din görevliliğine hem de yüksek öğrenime hazırlayıcı program uygulayan okullardır. Mesleki uygulama yönünü ise yine programlarda yer alan derslerin kazanımlarını temel alarak Hitabet ve Mesleki Uygulama dersi kazandıracaktır. Bu araştırma din hizmetleri becerisini pekiştirmeyi amaçlayan Mesleki Uygulama ve Hitabet dersinin mesleki formasyon açısından önemi ortaya konulmuş, mesleki uygulamalarla ilgili sorunlar ders öğretmenleri ve öğrencilerin görüşleri çerçevesinde tele alınmış, mesleki uygulamaların daha düzenli ve planlı yapılması için öneriler getirilmiştir.

Anahtar Kelimeler
İmam Hatip Lisesi, Mesleki Uygulama ve Hitabet Dersi, mesleki uygulama, mesleki formasyon

Abstract
Imam hatip high schools are the schools which has vocational courses in the curriculum, culture and religion assistantship courses and elective courses as well as higher education preparatory program that implements the schools. Rhetoric and Professional practise courses will gain the aspect of Professional practise by using achievements that are in the programs. This study aims to reinforce the ability of religious services and Rhetoric and Professional practice courses put forward the importance of vocational education, the problems related to Professional practice are discussed according to the opinions of teachers and students of the courses, suggestions have been made for proffessional applications to a more organized and planned.
depakin chrono 300 mg a1softec.com depakin chrono


Keywords
İmam Hatip High School, Professional Practice and Rhetoric Courses, professional practice, professio

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin 82. Sayısı (Bahar Sayısı) yayımlanmıştır. 83. sayı için makale kabulü devam etmektedir.

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin "Hakkımızda" menüsünü inceledikten sonra makalelerinizi dergi sistemine yüklemenizi rica ediyoruz. 

  Dergimize gönderilen çalışmalarda TR Dizin Başvuru Koşulları ve Dergi Değerlendirme Kriterleri gereğince araştırma etiğine yönelik neler yapıldığı ve araştırmanın hangi etik kriterler dikkate alınarak hazırlandığı açıklanmalıdır. Ayrıca araştırmaların niteliğine göre etik kurul belgesi veya uygulama izni makalenin ekinde verilmelidir. Dergimizin 2020 yılı ikinci sayısı itibariyle bütün çalışmalar için bu kurallar işletilecektir.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir ve makalenin tamamının ayrıntılı raporu gerekmektedir.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri