eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimA TECHNOLOGY-ORIENTED META-ANALYSIS OF LANGUAGE CONFERENCE PROCEEDINGS
(Dil Eğitimine İlişkin Konferans Bildirilerinin Teknoloji Odaklı Meta Analizi )

Yazar : Derya BOZDOĞAN  Pınar YENİ PALABIYIK  
Türü : Telif
Baskı Yılı : 18
Sayı : 59
Sayfa : 61-80
Dergiye Geliş Tarihi : 28.03.2014
Yayımlanma Tarihi : 2014


Özet
Bu çalışma dil eğitiminde teknolojinin kullanımıyla ilgili üç farklı organizasyonun (IATEFL, TESOL ve INGED) düzenlediği konferansların bildirilerinin incelenmesini amaçlamaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin (BİT) kullanımının sürekli mesleki gelişime (SMG) olumlu katkıları olduğu görülmüştür.

Anahtar Kelimeler
BİT, dil eğitimi konferansları, SM.

Abstract
This study aims to see the emergence and existence of technology related issues and topics in the recent conference programs of three different English languageteaching associations. This descriptive study utilizes qualitative meta-analysis of convention programs of IATEFL, TESOL and INGED. Not only the use of Information and Communication (ICT) tools but also their role in the Continuous Professional Development (CPD) of teachers is analyzed. As for the CPD, main themes emerged can be listed as: attitude towards technology, motivation, self-confidence, teacher identity and resistance. The change in years can be traced in terms of frequency and role of ICT tools in language education. The findings coincide with the consequences of booming trend in technology integration to the pedagogy.

Keywords
ICT, language conferences, CPD

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin 82. Sayısı (Bahar Sayısı) yayımlanmıştır. 83. sayı için makale kabulü devam etmektedir.

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin "Hakkımızda" menüsünü inceledikten sonra makalelerinizi dergi sistemine yüklemenizi rica ediyoruz. 

  Dergimize gönderilen çalışmalarda TR Dizin Başvuru Koşulları ve Dergi Değerlendirme Kriterleri gereğince araştırma etiğine yönelik neler yapıldığı ve araştırmanın hangi etik kriterler dikkate alınarak hazırlandığı açıklanmalıdır. Ayrıca araştırmaların niteliğine göre etik kurul belgesi veya uygulama izni makalenin ekinde verilmelidir. Dergimizin 2020 yılı ikinci sayısı itibariyle bütün çalışmalar için bu kurallar işletilecektir.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir ve makalenin tamamının ayrıntılı raporu gerekmektedir.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri