eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimKUL İLE RABB’İ ARASINDAKİ KARŞILIKLI SEVGİ BAĞININ MAHİYETİ
(The Meanıng of Love in The Quran )

Yazar : Fatma Nurdan ÇAVUŞOĞLU    
Türü : Telif
Baskı Yılı : 19
Sayı : 61
Sayfa : 519 - 534
Dergiye Geliş Tarihi : 14.05.2014
Yayımlanma Tarihi : 2015


Özet
Bu makale, ‘Kul ile Rabbi arasındaki karşılıklı sevgi bağının mahiyeti hususunda çeşitli tefsir âlimlerinin görüşleri’ konusunu işlemektedir. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş bölümünde araştırmanın gâyesi, konusu ve metodu üzerinde durulmuş ve araştırmanın kaynakları hakkında bilgi verilmiştir. Gelişme bölümünde, kul ile Rabbi arasındaki karşılıklı sevgi bağının mahiyeti konusunda çeşitli tefsir âlimlerinin görüşleri derlenmiştir. Sonuç kısmında ise araştırmanın genel bir değerlendirmesi yapılmıştır.

Anahtar Kelimeler
Kur’ân- Kerîm, Allah, Kul, Sevgi Bağı.

Abstract
This article examines the suject of compassion according to the Quran. Our work consist of an introduction, one part and the conclusion. In the part, we investigated the nature of mutual love between Allah and the servant. In the result, it has been done the general assessment of the research.

Keywords
The Quran, Allah, the Servant, Connection of Love.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin 82. Sayısı (Bahar Sayısı) yayımlanmıştır. 83. sayı için makale kabulü devam etmektedir.

  Kıymetli Yazarlarımız,

  Dergimizin "Hakkımızda" menüsünü inceledikten sonra makalelerinizi dergi sistemine yüklemenizi rica ediyoruz. 

  Dergimize gönderilen çalışmalarda TR Dizin Başvuru Koşulları ve Dergi Değerlendirme Kriterleri gereğince araştırma etiğine yönelik neler yapıldığı ve araştırmanın hangi etik kriterler dikkate alınarak hazırlandığı açıklanmalıdır. Ayrıca araştırmaların niteliğine göre etik kurul belgesi veya uygulama izni makalenin ekinde verilmelidir. Dergimizin 2020 yılı ikinci sayısı itibariyle bütün çalışmalar için bu kurallar işletilecektir.

  Sayın Yazarlarımız, 1 Ocak 2019 itibariyle dergimizde yayımlancak makalelerin intihal raporlarının da dergimize iletilmesi gerekmektedir. İntihal raporlarında kabul edilebilir benzerlik oranı %15'tir ve makalenin tamamının ayrıntılı raporu gerekmektedir.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ. 

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri