eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı Erişim2011-2014 YILLARI ARALIKLARINDA NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ ANABİLİM DALI’NI TERCİH EDEN ÖĞRENCİLERİN GÖRÜŞLERİ
(The Views of the Students who Preferred Department of Art Teaching at Niğde Omer Halisdemir University, During the Years 2011-2014 )

Yazar : Label    Label
Türü : Diğer
Baskı Yılı : 21
Sayı : 71
Sayfa : 249-256
Dergiye Geliş Tarihi : 22.05.2017
Yayımlanma Tarihi : YAZ 2017
DOI Number: :
Cite : Nalan OKAN AKIN , (21). 2011-2014 YILLARI ARALIKLARINDA NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ ANABİLİM DALI’NI TERCİH EDEN ÖĞRENCİLERİN GÖRÜŞLERİ. Ekev Akademi Dergisi, 71, p. 249-256. Doi: 10.17753/Ekev756.


Özet
Bu araştırma; Ömer Halisdemir (Niğde) Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında okumakta olan öğrencilerin bu bölümü seçme nedenlerinin değerlendirmesi üzerine yapılmıştır. Araştırma örnek olay (özel durum) değerlendirmesidir. Bu bölüme 2011-2014 yılları aralıklarında her yıl kayıt yaptıran öğrencilerin görüşleri alınmıştır. Görüşme formu araştırmacı tarafından mezun oldukları okul, geldikleri şehir, resim-iş eğitimini tercih sebebi, Ömer Halisdemir (Niğde) Üniversitesi Resim-iş Bölümünü tercih nedeni, hedeflerindeki üniversite ve bu bölümden beklentileri ile ilgili verilerinin geliştirilmesi için geliştirilmiştir. Öğrencilerin verdikleri cevaplar içerik analizi yöntemi ile tema ve kodlar oluşturularak tablo halinde sunulmuştur. Araştırmanın sonucunda, üniversite ve şehri yakın olduğu için seçmelerinin yanı sıra, meslek ve atanabilme kaygılarının da olduğu sonuçlarına da ulaşılmıştır.

Anahtar Kelimeler
Öğretmen, Yetenek, Eğitim, Sanat, Sanat Eğitimi.

Abstract
This research is carried out in order to evaluate the reasons of the students who preferred Ömer Halisdemir (Niğde) University Department of Art Teaching. The survey is a case study (special case) evaluation. The views of the students who enroll every year during the 2011-2014 years are taken into this section. Interview consists of the school they graduated from, the city where they came from, the motive to prefer the Omer Halisdemir (Nigde) University Department of Art Teaching, the university which they took aim at and their expectations from this department. The answers given in the date range are tabulated and submitted by creating themes and codes by means of content analysis method. As a result of the research, the results were also found that there are concerns about profession and appointment as well as the choice of university and city because they are nearby.

Keywords
Teacher, Ability, Education, Art, Art Education.

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Yayın Kabulü

    Makale gönderme ve kabul işlemleri artık DERGİPARK sitemimiz vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. 

    UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri