eISSN:2148-0710 - pISSN:1301-6229 English
Anasayfa  |  Künye   |  Haberler  |  İletişim

Menü

Hızlı ErişimÖRGÜTSEL DERTLEŞME
(Organizational Narration )

Yazar : Canan DEMİR YILDIZ  Prof. Dr. Burhanettin DÖNMEZ  
Türü : Telif
Baskı Yılı : 21
Sayı : 72
Sayfa : 51-66


Özet
Bu araştırmanın amacı, Türkçe alan yazında belki ilk defa bu çalışma ile gündeme gelen “örgütsel dertleşme” kavramını eğitim yönetimi alan yazınına kazandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda örgütsel dertleşme kavramına yakın anlamda kullanılan bazı kavramlarla örgütsel dertleşme kavramının benzer ve farklı yanları ortaya konularak, bu kavramın örgütsel öğrenme sürecinde oluşturduğu anahtar rol üzerinde durulmuştur. Bu amaçla konu ile ilgili alan yazın taranarak kuramsal bir temel oluşturulmuştur.

Anahtar Kelimeler
Örgüt, Dertleşme, Örgütsel Dertleşme, Örgütsel Öğrenme, Örgütsel İletişim.

Abstract
The aim of this research is to bring the concept of "organizational narration" which is in the agenda of this study for the first time maybe in the field of Turkish to the literature of educational administration. For this purposes one concepts used in the sense of organizational narration and similar and different aspects of organizational narration concept put forth, and it is focused on the key role that these concepts in the organizational learning process. For this purpose, a theoretical basis was established by scanning the literature on the subject.

Keywords
Organization, Narration, Organizational Narration, Organizational Learning, Organizational Communica

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Yayın Kabulü

  EKEV Akademi Dergisi 72. sayısı yayındadır.

  ÇALIŞMALARINIZLA İLGİLİ İSTEK VE SORULARINIZI, SADECE dergi@ekevakademi.org ADRESİNDEN E-POSTA OLARAK YA DA MAKALE TAKİP SİSTEMİ ÜZERİNDEN MESAJ YOLUYLA İLETİNİZ.

  EKEV AKADEMİ DERGİSİ'NE GÖNDERİLEN ÇALIŞMALAR EDİTÖR ONAYI ALINMADAN GERİ ÇEKİLEMEZ VE BAŞKA BİR DERGİDE YAYIMLANAMAZ. GÖNDERDİĞİNİZ ÇALIŞMALARIN TELİF HAKKI DERGİYE AİT OLUP AKSİ DURUMDA OLUŞABİLECEK SORUNLARDAN YAZAR SORUMLUDUR.

  DERGİMİZDE YAYIMLANAN MAKALELERİNİÇERİĞİNDEN VE İÇERİĞİNDE YER ALAN İFADELERDEN MAKALE YAZAR/YAZARLARI SORUMLUDUR.

  Yazı gönderme ve kabul işlemleri artık sitemizdeki menüden ulaşılabilen Makale Takip Sistemi vasıtasıyla online olarak gerçekleştirilmektedir.Yazarlarımız Makale Takip Sistemi'ne üye olup üyelik onay işleminden sonra yazılarını Sistem üzerinden gönderebilmektedir.

  UYARI!! LÜTFEN GÖNDERECEĞİNİZ MAKALELERİ YAZIM VE YAYIN KURALLARIMIZA GÖRE YENİDEN GÖZDEN GEÇİREREK GÖNDERİNİZ.Adres :
Telefon : Faks :
Eposta :dergi@ekevakademi.org

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri